KÁVOVARY A MLÝNKY

                                                                                                                                                                                     

Kávovar, mlýnek, zařízení pro úpravu vody. Zařízení, která jsou nedílnou součásti procesu přípravy kvalitního espressa. Pokud má být výsledný šálek perfektní, musí být připraven na odpovídající technologii. Do kavárny rozhodně patří profesionální pákový kávovar a oddělený mlýnek na kávu.

Pro přípravu námi dodávané kávy jsme důkladně vybírali i hlavního dodavatele technologie tak, aby byla maximálně spolehlivá a kvalitní. Zároveň musí být schopna připravit perfektní espreasso a další kávové nápoje. S politováním musíme konstatovat, že ne každá technologie odpovídá našim představám, byť se tváří, jako plně profesionální. Již více než 10 let spolupracujeme s italským výrobcem kávovarů la Vibiemme. Jedná se o významného producenta kávovarů s letitou a bohatou zkušeností v oboru, který dodává svá zařízení nejen do Itálie, ale exportuje je i do celého světa.  Vyvíjí a produkuje svoje vlastní kávovary, které se vyznačují nejen svojí nadprůměrnou spolehlivostí, ale i schopností připravovat perfektní espresso i další kávové nápoje.

V nabídce jsou přístroje menší (jednopákové kávovary), určené pro malé provozy nebo i pro kávomilce do domácnosti. Dále pak přístroje střední 2- a 3- pákové, které jsou vhodné pro restaurace a kavárny se středě velkým až velkým provozem. Výrobce také produkuje i velké až 4-pákové přístroje, které jsou pak vhodné pro velké, vyloženě kavárenské provozy. Pro praktické využití zde v České republice, jsou však tyto čtyřpákové kávovary ve většině případů nevhodné.

Otázka výběru vhodného kávovaru je velmi důležitá a ne zcela jednoduchá. Je třeba brát zřetel na několik klíčových faktorů a skutečně pečlivě zvážit vhodnost konkrétního přístroje. Roli ve výběru sehraje určitě i design kávovaru, který je pak spojený s jeho konkrétním umístěním v provozu. S výběrem vhodného kávovaru i mlýnku jsme připraveni Vám fundovaně pomoci a doporučit Vám odpovídající variantu.

Každý typ námi dodávaného nového kávovaru la Vibiemme je schopen Vám připravit stejně vynikající espresso.    

NABÍDKA KÁVOVARŮ LA VIBIEMME  (LV)

 

Jednopákové kávovary vhodné pro menší provozy

i pro domácnosti

                                 

                Domobar                                Domobar Junior                             Domobar Super

 

Jednopákové kávovary vhodné pro menší restaurační

nebo kavárenské provozy

                                                   

                                                              Lollo 1G elettronica

 

Dvoupákové kávovary pro restaurace

a kavárny s větším provozem

      

                          kávovary R-evolution dodáváme ve třech barevných variantách

                            černá                                titanová                             červená

 

 

 

           

             la Vibiemme Lollo 2G elettronica                      la Vibiemme R-evolution 2G elettronica

 

         

              la Vibiemme Replica 2G elettronica                   la Vibiemme Tecnique 2G multibojler

 

Třípákové kávovary pro velké kavárenské provozy

                

              la Vibiemme Lollo 3G elettronica                   la Vibiemme R-evolution 3G elettronica

           

         la Vibiemme Replica 3G elettronica                         la Vibiemme Tecnique 3G multibojler

                                                                                                    

SPECIÁLNÍ KÁVOVARY VYRÁBĚNÉ NA ZAKÁZKU

V případě zájmu je možné kávovary upravit a dotvořit přesně podle Vašich představ, či dle představy Vašeho designéra nebo architekta.

 

... 3-pákový kávovar obložený kamenem?

            

KÁVOMLÝNKY

Na poli kávomlýnků jsme v průběhu našeho působení na českém trhu spolupracovali s několika italskými dodavateli. Jako jedni z prvních jsme do České republiky začali dovážet tzv. "fresh" mlýnky. Tím začala spolupráce s naším tehdejším dodavatelem mlýnků - italským výrobcem Casadio. Následně však v Itálii došlo k odkoupení této firmy jinou společností a současně i ke změně našeho dodavatele kávomlýnků, kdy jsme začali do České republiky dovážet mlýnky pro mletí kávy od společnosti Anfim. Následně jsme začali spolupracovat i s dalším italským producentem kávomlýnků a to se společností Fiorenzato, která produkuje vynikající mlýnky pro přípravu kávové suroviny k přípravě espressa a dalších kávových nápojů. Naše široká zkušenost s více výrobky, které dlouhodobě používáme a dodáváme našim partnerům nám přináší potřebnou orientaci v těchto produktech. V současné době jsou hlavním produktem, který dodáváme na český trh, právě tyto "fresh" mlýnky, které melou každou porci kávy pro espresso v reálném čase a zaručují tedy maximální ochranu kávové suroviny před degradací. Tyto "fresh" mlýnky jsou ideální pro přípravu kvalitních směsí kávy, kde Vám skutečně záleží na tom, aby výsledný nápoj byl na nejvyšší možné úrovni.

 

Mlýnky na kávu Fiorenzato

 

                                                                                                     

                                F4E NANO                                                              F64E

ZAŘÍZENÍ PRO ÚPRAVU VODY - ZMĚKČOVAČE A FILTRY

Zařízení pro úpravu vody chrání technologii zapojenou za změkčovačem/filtrem před vodním kamenem a zároveň má pozitivní vliv na výslednou chuť a vzhled šálku s nápojem.

Existují dva základní systémy - klasický změkčovač a filtr.

 

Klasický změkčovač je v podobě nerezové nádoby, která obsahuje miniaturní kuličky ze speciální pryskyřice. Voda protéká přes tuto nádobu a na povrch pryskyřicových kuliček se navazují minerály (vodní kámen), které jsou ve vodě obsaženy. Ve výsledném efektu pak ze změkčovače vytéká voda, která je optimálně zbavená vodního kamene.

 

Filtr tvoří soustava mechanických filtrů a součástí, které vodu filtrují a upravují. Filtr je vybaven tzv. iontoměničem, který způsobí změnu složení vody a zamezí tím tvorbě vodního kamene. Voda prochází též přes aktivní uhlí, které eliminuje nepříjemné chutě a případný zápach vody. 

V současnosti nejvíce používáme filtry Brita, které se vyznačují výbornou funkčností a při použití v různých provozech a pro různé technologie je lze optimálně nastavit dle konkrétní potřeby. Voda je tak optimálně upravena a nedochází k zanášení a následnému poškození zařízení v důsledku použití vody obsahující minerály a jiné nežádoucí prvky.