FILTRACE VODY BRITA

Správě upravená voda je velmi důležitá nejen pro chuť a vzhled výsledného nápoje. Filtr chrání kávovar před usazováním vodního kamene a současně odstraňuje z vody nežádoucí prvky, které by mohly negativně ovlivnit připravované nápoje. Správným výberem filtru, tedy vhodnou úpravou vody, také významným způsobem zabezpečujeme ochranu kávovaru, což velmi pozitivně přispívá k jeho správné, bezproblémové a dlouhodobé funkci.

Filtry a filtrační systémy Brita zajišťují nejvyšší úroveň filtrace, které je zapotřebí pro přípravu espressa, čajů i jiných nápojů na nejvyšší možné úrovni. Dle "kvality" vody, resp. dle obsahu minerálů a dalších prvků obsažených ve vodě, je potřeba zvolit správnou filtraci a její kapacitu.
Dlouhodobě a s maximální spokojeností používáme v našich sestavách filtry Brita. Společnost Brita je leaderem v technologii pro filtraci a úpravu vody a zabezpečuje požadovanou úroveň filtrace tak, aby nápoje byly na nejvyšší možné úrovni. Při použití filtrace Brita současně chráníme technologii před zanášením vodním kamenem. Tím pomáháme její dlouhodobé a spolehlivé funkčnosti. Prodlužují se servisní intervaly, výrazně se snižuje poruchovost způsobená zanášením vodním kamenem. Tím se nezanedbatelně snižují také náklady na údržbu a servis zařízení. Profesionální kávovar je technologie, která při správné údržbě může sloužit desítky let. Vodní kámen a jiné prvky, pokud nejsou z vody dostatečně odstraněny, se dostávají do kávovaru (či jiné technologie) a způsobují závažná poškození. Ta pak způsobují častější závady a vyřazení technologie z provozu, spojená se servisními zásahy, což je finančně náročné. Současně tyto závady způsobují nežádoucí provozní komplikace. 

Společnost Brita je také držitelem certifikací Istituto Nazionale Espresso Italiano. 


Filtry Brita dodáváme včetně souvisejících součástí. K dispozici jsou různé typy a velikosti dle požadavku na množství upravované vody a potřeby konkrétní filtrace. K dispozici jsou hlavy s konstantním průtokem nebo hlavy s nastvitelným průtokem filtrované vody. Dále pak filtrační jednotky různých velikostí (kapacity) dle konkrétní potřeby.

Úroveň kvality pitné voda v ČR se v různých místech poměrně výrazně liší. Často jsme zásobováni vodou, která kromě minerálů obsahuje i jiné prvky, které negativně ovlivňují vzhled i chuť výsledného nápoje.

S vhodným typem a velikostí filtrační jednotky vám rádi poradíme.