TONINO LAMBORGHINI ESPRESSO

 . . . un fantastico caffè espresso italiano 


Jako oficiální distriburtor / prodejce kávy Tonino Lamborghini a dalších produktů Vám prostřednictvím našich obchodních zástupců a prodejců nabízíme již od roku 2000 ucelený sortiment a doplňky spojené s kávou Tonino Lamborghini.. . . jméno, jež nepotřebuje zvláštní představení. Jméno, jež je synonymem nezaměnitelného italského stylu.Andaluské arény, 28.dubna 1916, bojovný býk v erbu, traktory, podzim 1963, silné emoce, Sant´Agata, nadčasový design, výjimečná rodinná tradice, exklusivní automobily, nezkrotná vášeň . . . 


Na rodinné dědictví, znalosti, zkušenosti i vize navazuje pan Tonino Lamborghini, který již několik desítek let přináší světu nezaměnitelnou italskou vášeň i ducha prostřednictvím svých jedinečných projektů luxusního designu. Svoji činnost zaměřil také na výběr italských nápojů a specialit (víno, káva, balsamico apod.), aby šířil italskou kulinářskou tradici po celém světě. Mimořádně skvělá káva je logickou součástí této myšlenky. Její aroma i chuť je stejně unikátní jako historie rodiny Lamborghini.

KÁVA TONINO LAMBORGHINI

Pečlivý postup výběru zelených zrn kávovníku i jejich zpracování, přeprava, skladování, klasický způsob pražení, balení  - celý výrobní proces od třídění zrn až po pražení je pod neustálou kontrolou,  kdy je stabilně sledována výsledná charakteristika nápoje, chuť i aroma. 

Společně s tradicí a mýtem jména Tonino Lamborghini Vám tato káva nabídne nezaměnitelný požitek z pravého italského espressa.

. . . nebojte se kvality a dopřejte si i Vy požitek z této vyjímečnosti ! ! ! 

KÁVA TONINO LAMBORGHINI V ČR - NAŠE ČINNOST

Již od začátku našeho působení v České republice, tedy od roku 2000, naši činnost zaměřujeme nejen na prodej kávy Tonino Lamborghini, ale zároveň zde stabilně pracujeme na sdělování a osvětě ohledně přípravy espressa a dalších kávových nápojů. Historie pití kávy a kavárenství v naší zemi je velmi dlouhá a nesmírně bohatá, byť byla tako kultura na 40 let výrazně omezena až přerušena nechtěnou přestávkou (..., ale zase jsme se naučili pít "turka", a teď se ho zase učíme nepít...). Jako jedni z prvních v České republice jsme začali hned na začátku našeho působení používat k mletí kávy mimo klasické i tzv. fresh mlýnky, které čerstvě melou každou porci kávy těsně před použitím, díky čemuž se následně staly velmi užívanými a dnes se s nimi můžeme setkat v mnoha provozech. Naším stěžejním zaměřením je příprava italského způsobu espressa, který je celosvětově velmi oblíbený a i u nás si našel svoje neopomenutelné a významné místo. Současně se však nebráníme experimentování a přípravě kávových nápojů dalšími způsoby i z jiných směsí kávových zrn. Pravidelně navštěvujeme mezinárodní gastro-veletrhy v Itálii a dalších zemích, kde sledujeme nové trendy tak, abychom je mohli začleňovat do našeho působení tady v České republice a předávat je dál našim partnerům. Jako odborné osoby (organizátoři, konzultanti, komisaři) se již mnoho let účastníme různých baristických akcí a soutěží v ČR i zahraničí a členové našeho týmu se dříve těchto soutěží účastnili i jako soutěžící. V současnosti pro obdobné soutěže také připravujeme a školíme zájemce o účast. Jsme členem České barmanské asociace, pod kterou dnes spadají i záležitosti ohledně kávových nápojů. Naše ŠKOLA ESPRESSA Vám nabízí školení od základního Baristického kurzu až po kurz Caffè Latte Art. Několik let jsme pracovali na vyúkovém programu pro hotelové školy, který nyní nabízíme a školíme i studenty těchto zařízení tak, aby měli vědomosti ohledně kávy, kávových nápojů, espressa a dalších souvisejících nápojů.

Pití kávy a kavárenství je opět na vzestupu a v posledních dvou dekádách můžeme pozorovat obrovský nárůst její oblíbenosti. Filosofii kávy a přípravy kávových nápojů přinášíme i Vám. Pořádáme degustace kávy pro kávomilce i laickou veřejnost. Pro naše klienty jsme pomohli vytvořit směs z kávy Kopi Luwak, kterou pro zpestření nabídky mohou také připravovat a nabízet ve svých provozech.

S našimi partnery zůstáváme po zaškolení v průběhu spolupráce v pravidelném kontaktu tak, abychom společně mohli řešit všechny případné otázky ohledně správné přípravy nápojů a funkce technologie pro přípravu espressa a kávových nápojů. Snažíme se plně poskytovat kompletní profesionální "kávový" servis. Pokud funguje tato naše společná symbióza jsou v konečném důsledku i nápoje podávané hostům takové jak mají být - espresso je espressem a ne "pressem", cappuccino je cappuccinem a ne "lžičkačínem" s bublinami v pěně jak od Jaru a podobně. Espresso a káva umí hodně nabídnout a my se musíme snažit tento potenciál maximálně využít tak, aby byl spokojený host a s tím samozřejmě jde následně i spokojenost naše.

Za dvacet let našeho působení na poli kávy a espressa v České republice jsme získali mnoho zkušeností a tyto stále zdokonalujeme a předáváme dál.